info@goztepeingilizkultur.com

2. YABANCI DİL

digerdiller

Teknolojinin hızla gelişmesi sonucunda, daha da küçülen dünyamızda İngilizceden sonra 2. yabancı dillere olan gereksinim de oldukça artış göstermiştir. İngiliz Kültür Dil Kursları'nda herhangi bir yabancı dil programlarına kayıtlı her öğrencimiz açılmış olan başka bir yabancı dil programına, (Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Farsça, Çince, Arapça) bu programın ücretinin %20’sini ödeyerek devam edebilir. Kurumumuzda, ikinci yabancı dilde Avrupa Dil Portfolyosu kriterleri izlenerek, pedagojik ve uluslararası standartlara uygun bir eğitim verilmektedir. Bir seviyenin kaç dersten oluşacağı ise dillerin yapısına göre değişiklik göstermektedir.

 

En önemli iletişim aracı dil; bugün hızla farklılaşan dünyamızda diğer milletlerle fikir ve ticari alışverişlerimizde ön plandadır. Ekonomik işlerinizi yürütebilmek ve global dünyada sözünüzü ve düşüncelerinizi etkin bir şekilde ifade edebilmek için farklı diller bilmeniz gerekir. İkinci bir dil bilmek bizi rakiplerinizin önüne geçirir. Başka bir açıdan bakarsak çalıştığınız bir firmada üst düzey yönetici konumuna yükselebilmeniz için de yabancı dil avantajdır. Bu avantaj uluslararası platformda firmalarla yapılan görüşmelerde daha belirgin göze çarpar. Etkili iletişim ve sunum için bir çevirmenden ziyade şirket içinde ki personelin dil bilmesi firmaya getiriler sunar. Kısa bir süre sonra önemli şirket toplantılarının vazgeçilmez ve aranılan ismi olabilirsiniz.

 

Yabancı dil bilmek ticari ve ekonomik kazanımların dışında farklı alanlarda da bize kazanım sağlayabilir. Yurtdışı seyahatlerinizde gittiğiniz ülkede konuşulan veya ikinci dil olarak tercih edilen dili bilmeniz insanlarla daha sıkı ilişkiler kurmanızı sağlar. Dil sayesinde gittiğiniz ülkenin kültürünü, insanlarını, yaşam tarzlarını gözlemin dışında konuşarak derinlemesine öğrenebilirsiniz. O ülkede şehirlerde yaşayan insanlar size kitaplarda internette olmayan bilgiler öneriler sunabilir. Diğer turistlerin hiçbir zaman bilemeyeceği göremeyeceği yerleri görebilirsiniz.

 

Başarı merdivenlerini tırmanmak ve dünya ile iletişimde kalmak için mutlaka yabancı dil eğitimine başlamalısınız, kendinizi bu konuda ihtiyacınız olan seviyeye getirdikten sonra ikinci bir dilde de uzmanlaşmanız gerekir. Yabancı dil öğrendim demekle kesinle bitmiyor. Zaman geçtikçe pratik yapılmazsa öğrendikleriniz yavaş yavaş yok olur. Bu yüzden internet üzerinden yabancı makale ve yazıları okumak, yabancı dizi ve filmleri altyazısız izlemek, yabancı arkadaşlar edinip bolca konuşmak ve eğer bütçeniz varsa yurtdışına gidip herkesin yabancı olduğu bir ülkede ilgili dili konuşma ve anlama zorunluluğunda kalmak yabancı dili unutmamıza katkı sağlayacak hatta ilerletmemize faydalı olacaktır

Paylaş:

Hemen TIKLA-ARA!
(0216) 330 0136
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı