info@goztepeingilizkultur.com

PROFICIENCY

Proficiency (Yeterlilik sınavı) üniversitelerin kendi bünyeleri içerisinde hazırladıkları yabancı dil seviye tespit sınavıdır. Üniversitelerin yabancı dil bölümleri tarafından hazırlanan hazırlık atlama sınavları, öğrencilerin çeşitli alanlarda (grammar, writing, listening, reading, speaking) yabancı dile hakim olup olmadıklarını değerlendirmektedir. Sınavlar, üniversitelerin izlemiş oldukları yönetmeliğe göre soru sayısında ve içerdikleri bölümlerde değişiklik göstermektedirler.


İngilizce hazırlık atlama sınavına katılım sağlayacak öğrencilerimize öncelikle seviye tespit sınavı yapıp, doğru bir başlangıç için start vermekteyiz. Sınav sonucunda,  dört temel dil becerisi (okuma, anlama, konuşma ve yazma) alanlarında yeterliliği net bir şekilde belirleyerek ihtiyaca ve tamamen sınava yönelik stratejiler gerçekleştirmekteyiz.

Üniversitelerin hazırlık atlama sınavı birbirinden farklılık gösterir. Bu sebeple sınavına girilecek üniversite ve istenilen yeterliliğin doğru tespit edilmesi gerekir. Proficiency eğitimlerimizde; öğrencimizin hazırlığını geçmek istediği okul ve okulun istediği yeterlilik, öncesinde yapmış olduğumuz araştırmalar sonucu belirlenip eksiklerin giderilmesi ve sonrasında sınav tekniğine uygun soru çözümleri ile başarıyı şansa bırakmamamızı sağlar.


Proficiency sınavına hazırlık programı; konusunda uzman eğitmen kadromuz tarafından verilmektedir. Eğitmenlerimiz; proficiency sınavına hazırlıkta öğrencilerimizi başarıya ulaştırmak için strateji ve teknik donanımla alakalı tüm detayları öğrencilerimizle paylaşarak, nasıl bir rota izleneceğine dair ön bilgi verir. Bu çalışma öğrencinin ilerleyişini kendisinin de takip etmesini sağlar. Tüm bu programlar grup dersi olarak verilebileceği gibi özel ders olarak da kişiye özel program yapılabilmektedir.  Eğitimlerde kullanılan materyaller kurum tarafından karşılanır.

 

Paylaş:

Hemen TIKLA-ARA!
(0216) 330 0136
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı