info@goztepeingilizkultur.com

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı(YDS)

ÖSYM tarafından uygulanan YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı), KPDS ve ÜDS olarak uygulanan iki ölçüm sınavının tek çatı altında toplandığı bir yeterlik ölçüm sınavıdır.

 

Bu sınav akademik çalışmalar (yüksek lisans, doktora, vb.), kamu personeli olup dil tazminatı almak isteyen çalışanlar, TUS, DUS ve KPSS’ye giren adayların katılması gereken bir sınavdır.

 

Sınav, ÖSYM’nin belirleyeceği tarihe göre bahar ve güz dönemi olmak üzere yılda iki sefer düzenlenir. Aday, sene içerisinde yalnızca bir dönemin YDS sınavına katılabilmektedir.

 

İngilizce, Fransızca, Rusça, Almanca ve Arapça YDS yılda iki dönem, diğer diller ise yılda bir dönem yapılabilmektedir.

 

ÖSYM’nin verdiği denklik nedeni ile YDS’ye katılmak istemeyen adaylar, başvuracakları kurumun kabul durumuna göre TOEFL, PAE, PEA, Pearson PTE sınavlarından birine de katılım sağlayabilirler.

 

Sınav başvuru ve tercih tarihleri ile sonuçları, www.osym.gov.tr adresinde yayınlanmaktadır.

İNGİLİZ KÜLTÜR'DE YDS EĞİTİMİ

YDS, soru tipleri ve istenen kelime bilgisi itibarı ile istenen herhangi puanı elde edebilmek için ekstra destek gerektiren bir sınavdır. Sınav tekniğine tamamıyla hakim eğitmen kadromuzla, YDS’de çıkması en muhtemel soru tipleri ve ayrıntılar üzerine, binlerce soru çözümü ve academic vocabulary etütlerimizle sıkı bir şekilde hazırlanabilmeniz için şubemize bekliyoruz.

 

Dönem ve sınava kalan süreye göre hazırlanan yaygın ve hızlandırılmış programlarımız hakkında bilgi edinmek için lütfen şubemizle iletişime geçiniz.

Paylaş:

Hemen TIKLA-ARA!
(0216) 330 0136
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı